Vlasy jsou odrazem našeho vnitřního prostředí – vlasová analýza je schopna určit, co se uvnitř organizmu děje a jak funguje.

Analýzou prvků ve vlasech získáme znalosti biochemických tendencí v organizmu. Zhodnotí nám působení stresu na organizmus a určí metabolický typ. Analýza makro a mikroelementů ve vlasech nám dá podrobný obraz metabolického stavu organizmu a minerálové složení, které můžeme upravit a zlepšit způsobem životního stylu a způsobu stravování, cíleným doplňováním konkrétních minerálů a vitamínů přírodními potravinovými doplňky.

Ráda Vám nabídnu po konzultaci s Vámi a s Mudr. Orlíkem kvalitní produkty s přesným dávkováním podle výsledků Vaší analýzy tak, aby poměry minerálů a stopových prvků v těle byly v těch správných poměrech a Váš zdravotní stav se tak mohl zlepšovat. Pokud Vaše výsledky vyjdou zcela v pořádku, pak není nutná suplementace.

Ve vlasech se vyšetřuje 24 stopových prvků a 5 těžkých (toxických) prvků. Koncentrace biogenních prvků ve vlasech je asi 10-50x vyšší než v krvi nebo v moči.

Jak probíhá odebrání vzorků?

Odebrání vzorků probíhá buď přímo v poradně nebo si je klient může odebrat sám, odstřižením 300-400 mg (cca polévková lžíce) nebarvené části vlasů u pokožky v týlní oblasti. Výsledky dostaneme od laboratoře cca za 3-4 týdny.

Poté následuje osobní konzultace poradce s klientem v poradně a zároveň skype konzultace s lékařem (gastroenterologem, internistou a zároveň průkopníkem této analýzy ve vlasech v ČR), proběhne interpretace výsledků, popř. se stanoví a doporučí suplementační a stravovací plán.

Toto vyšetření lze absolvovat i v případě, že nebudete stálým klientem mé poradny a tudíž toto vyšetření může být nezávislé na dalších schůzkách.

Pro koho je vhodná analýza prvků ve vlasech?

Je vhodná pro všechny osoby, které si chtějí zlepšit své zdraví nebo předejít nemocem. Dále pro ženy kojící a po porodu, protože v době těhotenství živí svými stopovými prvky i plod tzn., že po porodu trpí určitým deficitem stopových prvků, které musí tělu doplnit. Dále u dětí, které bývají často nemocné, můžeme zjistit, jaké jsou metabolické tendence v jejich organizmu, proto i u dětí se tato metoda doporučuje již od 3 měsíců.

Které prvky se zjišťují?

Je to vápník, sodík, draslík, fosfor, zinek, hořčík, železo, měď, molybden, kobalt, chrom, stroncium, lithium, nikl, mangan, selen, vanad, bor, baryum, síra, germanium, křemík, jod a cín. Jako toxické zjistíme arsen, rtuť, hliník, kadmium a olovo.

Chcete vědět ještě více?

Zde je přímo odkaz na Mudr. Jaroslava Orlíka, který tuto metodu přinesl do ČR a zde jí také rozvíjí a uplatňuje http://jaroslavorlik.cz/analyza-prvku-ve-vlasech/

V ceně je odebrání vlasů dle předchozí domluvy, zaslání vzorku do laboratoře, samotná analýza vlasů, skype konzultace s lékařem za mé asistence v čase 45-80 minut, zaslání doporučení na mail, včetně výsledků z analýzy. Klient dále hradí v případě potřeby doporučené suplementy. V případě Vašeho zájmu mě prosím kontaktujte na mail, telefonicky, nebo v objednávkovém formuláři.

Zajímavosti
30% lidí v ČR trpí nedostatkem hořčíku
dnešní jablka mají o 25% méně vit.sk.B a o 96% vit.C než v roce 1994, (výzkum 2004)
dnešní rajčata a mrkev mají o 66% mědi méně a o 50% železa méně než v roce 1994, (výzkum 2004)
za 65 let průměrně vyloučíme 73tun chemických sloučenin