První dva měsíce

Máme za sebou dvě další měření a paní Martině se daří vcelku dobře. Ona sama je se sebou spokojená a to je nejdůležitější.

Říká, že „rozhodně jsem udělala spoustu změn a přehodnocení mého života a stravování. Hodně mě toho ale také ještě čeká. Určitě by mě pomohla větší důvěra mých blízkých.“

Myslím, že důvěra a podpora okolí je v tomto případě velmi důležitá, protože je velmi náročné si doma připravovat jídla dle jídelníčku, chystat si porce, nakupovat, ze začátku si vše vážit a mít kolem sebe ať už v rodině nebo kolegy v práci, kteří hubnoucímu člověku stále něco nosí a posmívají se. Je opravdu hodně těžké ustát si svůj záměr a cíl, ke kterému hubnoucí směřuje, ba naopak, měli bychom si těchto lidí vážit, že mají motivaci, chuť, sílu a snahu něco na sobě změnit a zlepšit tak své zdraví, třeba my sami bychom toto ani nezvládli, proto berme tyto lidi s respektem a se vší úctou k jejich rozhodnutí a veškeré snaze, kterou oni pro to vynakládají. Opravdu to není snadné. Stačí si jen představit nebo dokonce i zkusit, když nepotřebujete hubnout, např. pár dní detox, a uvidíte hned, jak je těžké si odmítnout ranní vločky, nedat si během dne kávu, a nezakousnout se do chleba či si nedat svůj oblíbený řízek. Hubnoucí lidé to mají stejné, ví, že to, co mají rádi, prostě nyní nesmí, resp. neměli by.

Co všechno se u Martiny změnilo k lepšímu?

„Snažím se dodržovat pitný režim a nějakou stálou dobu spaní, dříve jsem hodně ponocovala. Zdá se mi také, že nebývám tolik unavená. Určitě mám více energie, bývám více pozitivní, veselá a klidnější.“ Ano, nedostatečný pitný režim a nekvalitní spánek může mít velký vliv na hubnutí, proto i toto je součástí mého doporučení pro klienty.

A co se naopak zhoršilo?

„Musím více plánovat a předchystávat, nikdy jsem nebyla a asi ani nebudu dobrý koordinátor, takže mě to občas stresuje. Hlavně chystat sobě, manželovi, dětem, každý chce něco jiného, takže to postupně začleňuji do změny všem. A ano, přijde mi, že je to finančně náročnější než dříve, ale to je spíše způsobeno tím, že dříve jsem jedla jen jednou denně a to v noci, těch jídel je nyní více.“ Určitě není jednoduché vše zkoordinovat s celou rodinou, ale časem si členové rodiny zvyknou a věci, které dříve byli těžké, se postupně stávají snadnější a více zautomatizované. S finanční náročností, v případě, že je najednou porcí pět za den oproti jednomu, je pochopitelné, že tento režim spolkne více peněz, věřím však, že se to časem projeví např. v ušetřených penězích na zdraví ve formě útraty v lékárně, ušlý zisk v práci v podobě neschopenky…

Změny v měření:

Hmotnost: 97.9kg/1.měření, 94,5kg/2.měření, 96,2kg/3.měření

Množství tuku“ 41%/1.měření, 39,8%/2.měření, 39,4%/3.měření

Aktivní hmota: 52,3kg/1.měření, 51,6kg/2.měření, 52,9kg/3.měření

Viscerální tuk: 132cm2/1.měření, 121cm2/2.měření, 117cm2/3.měření

Držme tedy Martině společně palce dál, a kdo chce, tak prostě hubněte s námi a podílejte se se svými výsledky na FB, vždy pod příspěvky Martiny, které budu pravidelně právě na FB a zde na webu zveřejňovat.