Trvalo mi to sice dlouho, ale konečně jsem narazila na způsob rychlé, levné, zdravé a výživné pití ve formě těchto koncentrátů. Když jsem ochutnala tento mošt poprvé, byla jsem nadšená chutí, žádné pálení v krku, ani hořkost, jako to pociťuji u “jiných” rádoby 100% moštů a džusů, ale opravdu jsem cítila lahodnost, čerstvost i lehkost. Bylo neuvěřitelné třeba pít ananasovou příchuť! Prostě, jako kdybych doma odšťavnila ananas, přesně takto to chutnalo.

Obecné doporučení ředění je 1:6, my doma z jednoho koncentrátu ale uděláme i 2-3 litry džusu, to už ale záleží na Vaší chuti a potřebě.

A jak se vlastně vyrábí tato dobrota? Koncentráty  vznikají ihned po sklizni ovoce či zeleniny přímo v místě, kde dozrává – v českých sadech, ale také třeba na brazilských nebo indonéských plantážích. Okamžitě po sklizni se tam ovoce v plné zralosti odšťavní nebo rozdrtí a zbaví vody. Výsledný koncentrát se ihned zamrazí na -18°C  v této podobě se na lodích přepravuje k zákazníkům. K výrobě proto není potřeba pasterizace a ani použití konzervačních látek.

100% ovocný džus lze pak získat jednoduše tak, že jej zalijete s vodou v poměru 1:6 a máte hotovo. Celodenní dávka vitamínů a vlákniny je obsažena už v pár decilitrech výsledného džusu. Díky tomu lze snadno dodat i dětem, které nechtějí z nějakého důvodu přijímat ovoce či zeleninu poměrně velké množství právě vitamínů a vlákniny. Stejně tak je pití tohoto moštu  důležité pro seniory a dlouhodobě nemocné, kdy je pro ně  příjem ovoce a zeleniny z nějakého důvodu ztíženo, tyto mošty nahrazují a doplňují jak pitný režim, tak příjem vitamínů a vlákniny.

Lze tyto džusy využívat jako rychlý zdroj sacharidů, jak před sportem, tak po sportu, stejně jako to můžete připravit celé rodině na pití ráno ke snídani. Nebo v ředěné podobě popíjet během celého dne. Ovšem pozor na zvyk! Velice snadno si na tyto moštíky zvyknete, protože tyto příchutě jsou opravdu jedinečné, takže doporučuji to střídat s čistou vodou.

V nabídce máte cca 20 druhů a rodinná firma Tropico s.r.o. se o tuto přípravu a distribuci v ČR stará již 19let. Nyní mají nově i e-shop, a rozvoz v okolí Brna a po Brně zdarma. Více zde http://www.vitaminyuledu.cz/

Naše využití  u nás doma: zhruba tak 1-2týdně si vždy děti vytáhnou z mrazáku jeden pytlíček koncentrátu, ten naředíme podle potřeby a během dne, většinou v dny, kdy mají tréninky a hodně sportují, tak tyto mošty popíjí jak ráno ke snídani, tak v průběhu dne. I my s manželem si rádi během dopoledne skleničku tohoto moštu vypijeme. Vhodné i na oslavy, a různé akce…v létě Vás velmi dobře osvěží.