Už jste již několikrát začínali s různým druhem sportu? A pořád to není ono? Když s mými klienty probíráme jejich sportovní a fyzické možnosti, návyky a vůbec, co je baví, mnohdy slýchávám: „…byl plný sál, už mě nevzali“, „lektorka onemocněla, takže se trénink zrušil“, „na bazénu měli sanitární den“, „ nevyhovuje mě pozdní čas kvůli dětem“, „v blízkosti bydliště fakt nic nemáme“, „nejsem schopna najít sport, který by vyhovoval časovým potřebám celé rodiny a já na to měla klid“… A takto bych mohla pokračovat do nekonečna. Myslíte si, že je možné najít sport, který je levný, časově nenáročný a maximálně přizpůsobivý časovým potřebám Vás i dětí, velmi efektivní a ještě ke všemu je nejpřirozenější pro naše tělo? Kdo už tuší, ano, mám na mysli nordic walking, neboli severská chůze.

Tento sport osobně provozuji již dva roky alespoň 1x týdně, v létě i v zimě, vždy se snažím o to, abych se mohla jít projít alespoň 2x týdně. A jaké jsou výhody? Jako velkou výhodu osobně vnímám naprostou časovou volnost a flexibilitu, protáhnete si minimálně 90% všech svalových partií, chodit může mladší člověk, i starší, muži i ženy, a je minimum zdravotních omezení, které by bránily tomuto sportu. Koupíte si jen hole a kvalitní sportovní boty, které ale většina z nás doma už má alespoň 45minut chůze, nejlepší je jít prostě do přírody, po lesní cestě, přijdete na nové myšlenky, pročistíte si hlavu, negativní myšlenky necháte v lese a vrátíte se naopak s tak čistou hlavou a novými nápady. Navíc je ještě člověk plný endorfinů, takže co více si ještě přát?

Osobně svým klientům doporučuji lektorku na nordic walking, která Vás tím lesem provede a ještě Vás naučí jak správně chodit, našlapovat, jaké hole je vhodné zakoupit, ale může Vám je i zapůjčit. Zdenka je opravdu odborník na svém místě a své klienty odesílám jen k ní. Více o Zdence najdete zde http://www.nordic-walking-brno.cz/ Stačí Vám jedna dvě lekce s lektorem a pak se můžete vydat napříč českými horami sami, nebo se skupinkou, časově Zdenka chodí v týdnu, o víkendech, dopoledne i odpoledne, více o výšlapech najdete také na výše uvedeném webu.

Napsala: Tereza Kukol

Close Menu