Pro někoho, kdo chce začít redukovat svoji hmotnost, to může být jednoduché, pro jiného složité. Už toto je ovlivněno tím, jestli máte vše promyšlené anebo se do hubnutí pouštíte bez představ, jak ten den vlastně bude vypadat. Na tom totiž závisí úspěch Vašeho hubnutí. Člověk, který má hubnutí naplánované je úspěšný v 80%, než-li člověk, který se večer rozhodne, že bude hubnout a ráno začne. Zahoďte všechny zázračné a drahé koktejly, diety nechme stranou a pojďme na to s rozumem!

Je potřeba se zastavit a zamyslet se nad tím, proč chci vlastně zhubnout. Co je mojí motivací? Jaký mám cíl? Je ten cíl reálný? Jakou mám podporu v rodině, popř. v okolí? Tohle jsou otázky, které kladu mým klientům při první návštěvě a společně hledáme ty nejvhodnější odpovědi tak, aby byly i splnitelné. Pokud totiž plánujete zhubnout napořád a Vaší motivací je sázka, jejichž termín může být třeba jen měsíc, tak po skončení Vašeho termínu hubnutí je velmi malá pravděpodobnost, že si návyky, pokud nějaké budete mít, uchováte a že je vůbec budete praktikovat v budoucnu.

Jestliže jste dostatečně motivováni a přejete si např. lepší zdravotní stav, nebo chcete nastavit zdravý životní styl v rodině, tak, aby i Vaše děti převzaly návyky od Vás, pak je to ta nejlepší motivace, kterou můžete mít a můžete se pustit do hubnutí.

Co je potřeba si uvědomit je, nechtít všechno hned. Nejde zhubnout 10kg za měsíc bez jojo efektu, také to nepůjde bez sportovní aktivity, ani bez kvalitního spánku, denního a týdenního odpočinku a ani bez pozitivního myšlení. Určitě Vás hubnutí bude stát hodně času na jeho organizaci a promýšlení, nicméně po zaběhnutí všech změn, které Vás čekají, Vás to bude stát maximálně pár kilogramů tuků pryč z Vašeho těla. Jak vidíte, začátek nebude jednoduchý, ale po překonání prvního měsíce je velká šance na úspěch a za ta nadbytečná kila, která nosíte na svém těle, to přece stojí!

V dalším článku (při pokračování) Vám ukážu přímé návrhy, nápady a mé zkušenosti, co funguje u mých klientů a na čem stojí a od čeho se odvíjí např. výživa.

Napsala: Tereza Kukol

Close Menu